Zaznacz stronę

Pod tajemniczą nazwą betulina kryje się nic innego jak związek znajdujący się w korze brzozy. Dzięki niej brzoza posiada charakterystyczny biały kolor, a sama kora jest czymś w rodzaju pancerza, który chroni drzewo przed niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi.

Betulina w medycynie

Ten rewelacyjny zupełnie naturalny środek znalazł swoje zastosowanie w medycynie. Często wykorzystywany jest jako środek wspomagający odchudzanie – odpowiada on za uaktywnienie przemiany tłuszczowej w organizmie, co bezpośrednio przyczynia się do zrzucenia zbędnych kilogramów. Jest to również doskonały środek na unormowanie cholesterolu w organizmie. Poleca się go osobom o niskiej odporności i ludziom, którzy miewają problemy żołądkowe. Ponadto wykazuje on działanie antyoksydacyjne, przeciwzapalne, przeciwwirusowe, przeciwbakteryjne oraz przeciwgrzybicznie. Betulina oraz kwas betulinowy ma bardzo szerokie zastosowanie.

Betulina w kosmetyce

Związki pozyskiwany z kory brzozy chętnie wykorzystywane są w przemyśle kosmetycznym. Wszystko z tego powodu, że kwas betulinowy wspomaga hamowanie rozwoju bakterii, czy gronkowca złocistego. Przede wszystkim produkowane kremy do twarzy wspomagają zachowanie jędrnej, jasnej skóry i wspomagają proces leczenia skórnych dolegliwości. Sylveco Krem brzozowo-rokitnikowy z betuliną może łagodzić i regenerować skórę po poparzeniach i odmrożeniach, wspomaga również niwelowanie wyprysków skórnych spowodowanych alergią. Natomiast stosowanie Sylveco Betuleco przyspiesza regenerację skóry. Szczególnie polecany jest osobom ze skórą trądzikową, skórą, która ma skłonności do przetłuszczania się i osobom, które miewają skórne wypryski.

Ważną kwestią jest to, że betulina jest cały czas w procesie badania i naukowcy odkrywają coraz to nowsze możliwości jej zastosowania. Chociaż nie jest zapewne substancją leczącą wszystko, ale prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości zaskoczy nas swoim zastosowaniem. Jedno z najnowszych badań wspomina o jej działaniu antynowotworowym.