Zaznacz stronę

Metabolizm to szybkość, z którą nasz organizm spala kalorie, które dostarczamy wraz z pożywieniem. W przypadku zbyt wolnej przemiany materii nie wszystkie zjedzone pokarmy w pełni się spalają, co skutkuje odłożeniem się tkanki tłuszczowej oraz przyrostem masy ciała. W dzisiejszym artykule podpowiadamy jak można skutecznie polepszyć swój metabolizm naturalnymi sposobami.

Jak polepszyć metabolizm?

Zanim sięgniemy po chemiczne medykamenty warto przyjrzeć się temu co do zaoferowania mają nam naturalne środki, które często przynoszą takie same lub nawet lepsze efekty, przy czym są o wiele bardziej bezpieczniejsze dla naszego organizmu.

Olej lniany uważany jest za jeden z najlepszych naturalnych spalaczy tłuszczu. Bogaty jest w kwasy omega-3, który zwiększa produkcję prostaglandyn, przyspiesza metabolizm, oczyszcza wątrobę oraz pobudza produkcję kwasów tłuszczowych. Spożywanie zimnotłoczonego, nieoczyszczonego oraz nierafinowanego oleju lnianego przekłada się także na wzmożoną produkcję karnityny w organizmie, co skutkuje szybszym i efektywniejszym spalaniem tłuszczu.

Imbir jest najlepszym środkiem naturalnym, który wzmacnia organizm na wielu płaszczyznach. Prócz silnego działania przeciwzapalnego ma również niesamowity wpływ na poprawę metabolizmu. Znacznie zwiększa termogenezę, podwyższa poziom pH w żołądku oraz oczyszcza całe ciało z toksyn. Codziennie spożywany imbir może zwiększyć metabolizm nawet o 20%.

Cytrusy uważane są za najbardziej dietetyczne owoce. Zawartość cukru w tych owocach jest bardzo niska, a duża zawartość witaminy C pomaga w walce z tłuszczem zgromadzonym w naszym organizmie. Wśród cytrusów najbardziej przyspieszającym metabolizm owocem jest grejpfrut.

Ostre przyprawy takie jak papryczka chili oraz pieprz przyspieszają metabolizm oraz skutecznie zmniejszają apetyt, co ma ogromny wpływ na spalanie tłuszczu. Dodatkowo pobudzają wydzielanie się endorfin.

Naturalne przyspieszenie metabolizmu

Wyżej wspomniane środki pomagają w naturalny sposób polepszyć pracę naszego metabolizmu. Dzięki nim skutecznie zrzucimy kilka kilogramów oraz poprawimy funkcjonowanie organizmu. Przy tym wszystkim nie zapomnijmy, że równie istotna jest regularna aktywność fizyczna.