Zaznacz stronę

Zakażenie dróg moczowych to choroba, która w większości przypadków atakuje tylko kobiety w wieku od 20 do 50 lat. Szacuje się, że ponad 50% z nich doświadczyło tej choroby co najmniej raz w życiu. Schorzenie spowodowane jest bakteriami znajdującymi się w błonie śluzowej pęcherza. W leczeniu mogą pomóc zioła, które często są efektywniejsze i bezpieczniejsze od tradycyjnych leków.

Zioła na zakażenie dróg moczowych

Podczas leczenia zapalenia dróg moczowych warto zdecydować się na stosowanie leków ziołowych, która mają działanie moczopędne. Zwiększają one przepływ krwi przez nerki, co powoduje lepsze usuwanie wody z organizmu. Przy wzroście ilości wydawanego moczu gospodarka jelitowa nie zostaje zakłócona. Dzięki temu nasz organizm pozbywa się szkodliwych produktów, które powstają na skutek przemiany materii.

Żurawina

Żurawina ma silne działanie przeciwzapalne oraz przeciwgrzybicze. Stosowana jest podczas przeziębienia, anginy oraz problemów z drogami moczowymi. Ten owoc pomaga zapobiegać występowaniu oraz nawrotom zakażenia dróg moczowych. Żurawina zmniejsza przyczepność bakterii do ścianek dróg moczowych, jednocześnie zmniejszając ilość tych bakterii w moczu.

Stosowana może być na 3 sposoby:

  1. Żurawina w kapsułkach,
  2. Żurawina w herbacie,
  3. Żurawina w soku.

Skrzyp

Skrzyp polny zawiera duże ilości witaminy C, kwasów organicznych, soli mineralnych oraz flawonoidów. Do naszego organizmu dostarcza niezbędnych jonów oraz mikroelementów. Skrzyp ma silne działanie przeciwzapalne oraz moczopędne, co jest kluczowe przy leczeniu zakażeń dróg moczowych. Najpopularniejszą metodą dawkowania tego zioła jest napar z herbaty (sprawdź – skrzyp w herbacie)

Mieszanki ziołowe

Ciekawą propozycją są także specjalne mieszanki ziołowe na zakażenie dróg moczowych. Połączenie wielu ziół charakteryzuje się zwiększonym działaniem moczopędnym, przeciwzapalnym oraz rozkurczającym. To ciekawa propozycja dla osób, które chcą skutecznie zwalczyć chorobę.

Podsumowanie

Preparaty takie jak żurawina oraz skrzyp świetnie nadają się do zwalczania jak i zapobiegania zakażeniu dróg moczowych. Warto stosować je regularnie, by ryzyko wystąpienia choroby ograniczyć do minimum. W przypadku, gdy ta już nas dotknęła należy sięgnąć po mieszkanki ziołowe, które charakteryzują się mocniejszym działaniem.